18.10.2020 r., g. 19:00 Niemy kelner, reż. W. Malajkat
Obsada: Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes
Kampania Teatralna
Dwóch typów – najprawdopodobniej najemnych morderców, a w każdym razie specjalistów od „mokrej roboty”, leży w łóżkach i czeka na rozkazy dotyczące następnej akcji. Nie znamy bliższych szczegółów dotyczących szefa i jego organizacji. Ben i Gus (Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski) z nikłym skutkiem starają się spełnić wydane polecenia.
Poprzez small talk starają się ukryć wzrastający niepokój. Gdy Gus udaje się do toalety, Ben otrzymuje zlecenie, ma zlikwidować…
07.11.2020 r., g.19:00 Paranienormalni – Z humorem czeba żyć.
Z udziałem: Roberta Motyki, Michała Paszczyka, Bogusława Kudłka
Jak żyć? Szukasz odpowiedzi na to odwieczne i fundamentalne pytanie?
Jak zwykle niezawodni PARANIENORMALNI rozwiewają wszelkie wątpliwości – humorem! Czasami nie bywa różowo, a życie to nie bajka, ale zawsze pomożenam poczucie humoru.
Jest cudownym lekarstwem na codzienność, rutynę i inne nieszczęścia.
PARANIENORMALNI w swoim najnowszym programie żartują ze spraw codziennych, relacji międzyludzkich , kwestii damsko-męskich i roli mediów w naszym życiu.
A wszystko to z właściwą sobie lekkością. Z humorem trzeba żyć! – oto recepta na szczęśliwe, udane życie. Doktor Prozak wypisze ją każdemu Nowe skecze, nowe sytuacje, nowi bohaterowie , ale także znane postaci wykreowane przez Paranienormalnych w nowej i odświeżonej odsłonie. Dwie godziny najlepszego lekarstwa – niezwykły kontakt z publicznością, lekkość i energia, której nie można się oprzeć. Tego możecie się spodziewać. Obiecujemy, że uśmiech nie będzie schodził Wam z twarzy, a uśmiech to krzywa , która prostuje wszystko.
13.11.2020 r., g.18:00, Over Ground, koncepcja i choreografia Katarzyna Grabińska przy współpracy z tancerzami
Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
Spektakl, powstał w ramach nagrody w otwartym, kilkuetapowym, międzynarodowym konkursie „Of Death and Dying” przyznanej Katarzynie Grabińskiej wraz z zespołem. Nagrodą była rezydencja artystyczna w Tenuta Dello Scompiglio w Vorno, w Toskanii.
Dotyka on wielu wymiarów śmierci – a jednocześnie celebracji życia. Tancerze balansują na granicy życia i śmierci, wciąż poszukują i eksplorują swoją cielesność. Skłaniają widza do refleksji nad ulotnością ziemskiej egzystencji, poruszają nasze lęki… lęk przed śmiercią, lęk przed cierpieniem i umieraniem, lęk przed niewiadomą. Z drugiej strony patrząc na ludzkie życie – śmierć to jedyny pewnik, który czeka każdego z nas. To właśnie wobec śmierci wszyscy jesteśmy równi, to przed jej obliczem stajemy nadzy, obdarci z ludzkich ograniczeń, pozbawieni wszelkich dób doczesnych. Czy mając taką wiedzę będziemy potrafili cieszyć się życiem? Celebrować każdą chwilę, która jest nam dana?
Artyści nie dają nam gotowych odpowiedzi, nie podsuwają sprawdzonych rozwiązań, oni dotykają, poruszają i zostawiają niedopowiedziane historie. Mocne i subtelne jednocześnie, dając możliwość wielorakiej interpretacji i indywidualnego zmierzenia się ze śmiercią…..
a może z samym sobą…?
„ zeSTROjeNIE”
Tancerki w wyniku poszukiwań różnych form ruchu scenicznego tworzą jeden organiczny twór. Podjęte ryzyko badań nad ruchem nadaje odkrywczy, nacechowany temperamentem obraz. Zauważymy tu dominację zaakcentowaną czasem agresją, ale też pokorą i uległością, a wszystko zamknięte w zrównoważonym partnerowaniu, które nadaje organiczną ekspresję.
Spektakl jest prezentowany w ramach projektu „OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe” finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA.
15.11.2020 r., g. 19:00 Lata 20, lata 30 – rewia szlagierów, reż. M. Potocka
Teatr Sabat Małgorzaty Potockiej Warszawa
Podróż w muzyczną przeszłość. Piosenki, które towarzyszyły legionom marszałka Piłsudskiego z okresu Bitwy Warszawskiej, czyli Cudu nad Wisłą. Następnie Warszawa szalonych
lat 20 i 30, gdy mówiło się, że jest ona Paryżem wschodu. Niezapomniane szlagiery repertuaru Hanki Ordonówny, Miry Zimińskiej, Zuli Pogorzelskiej, Jana Kiepury, Eugeniusza Bodo oraz Mieczysława Fogga i wielu innych. Wszystko to w nowych aranżacjach muzycznych, wspaniałej choreografii, olśniewających kostiumach i multimedialnej scenografii z wykorzystaniem autentycznych i pamiątkowych zdjęć z tego okresu. Spektakl ten jest sentymentalnym i historycznym przypomnieniem XX-lecia międzywojennego.
17.11.2020 r., g. 19:00 Ojciec, reż. I. Kempa
Z udziałem Mariana Opani, Magdaleny Schejbal, Przemysława Bluszcza, Pauliny Gałązki, Dariusza Wnuka, Małgorzaty Mikołajczyk/Pauliny Kondrak
Teatr Ateneum Warszawa
André (Marian Opania), wydaje się być ciągle w niezłej formie. Jednak niepokój najbliższych budzą coraz częściej pojawiające się u niego kłopoty z pamięcią. Anna (Magdalena Schejbal) stara się zapewnić ojcu możliwie najlepszą opiekę. Ale to nie utrata pamięci zdaje się być największym problemem taty. Kto w tych okolicznościach zachowa się uczciwie, a kto będzie wykorzystywał nieszczęście? I czyj świat jest prawdziwszy – chorego ojca czy pozornie zdrowej rodziny? To przejmująca tragifarsa Zellera, najczęściej granego dziś na świecie współczesnego dramatopisarza francuskiego.
28.11.2020, g. 19:00 Telewizja kłamie, reż. B. Kasprzykowski
Z udziałem: Tamary Arciuch, Bartosza Opani, Adama Fidusiewicza, Bartłomieja Kasprzykowskiego
Agencja Artystyczna Paradoks
…ale przekonaj się jak jest naprawdę! Cała prawda o kłamstwach telewizji w doborowej obsadzie
z dużego ekranu i najlepszych scen w Polsce. Kto pojawi się na wizji, to znaczy… na scenie? Plejada znanych gwiazd: Tamara Arciuch, Bartosz Opania, Adam Fidusiewicz, Bartłomiej Kasprzykowski…
i publiczność, która zdecyduje jaką telewizję chce oglądać na scenie. TVP, TVN, Polsat i TV Trwam… pilot jest w waszych rękach.
Autor spektaklu, Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni, gwarantuje, że popłaczecie się ze śmiechu! Czy będzie to normalny spektakl o normalnej telewizji… z pewnością nie.