Czym jest prawda? To pytanie od wieków było przedmiotem zainteresowania filozofów. Pierwszą znaną definicję prawdy podał Arystoteles, ojciec logiki. Powiada on: „mówić, że to, co jest nie jest, a to, co nie jest, jest, to fałsz, a mówić, że to, co jest, jest, a to, co nie jest, nie jest to prawda”. Rozwijając definicję Arystotelesa doprowadzono ją w średniowieczu do postaci, że prawda jest zgodnością intelektu i rzeczy. Św. Tomasz z Akwinu w ten sposób uzupełnił arystotelesowską koncepcję: „Prawda jest zgodnością intelektu i rzeczy, kiedy to intelekt orzeka, że coś jest, i faktycznie to coś jest, lub że coś nie jest, i faktycznie nie jest”.
W ten sposób powstała korespondencyjna koncepcja prawdy. W późniejszych wiekach rozwijano kolejne koncepcje i definicje oraz na nowo próbowano odczytać znaczenie prawdy. Powstały jej nieklasyczne definicje. Ich zwolennicy negują w istocie sądy o obiektywnej rzeczywistości, odnosząc je w rezultacie do subiektywnych doznań, przekonań i doświadczeń.
A co mamy o powiedzenia o naszej kolejnej premierze? Poznacie Laurence (Karina Węgiełek), Alice (Natalia Krystowska), Paula (Piotra Szejna) i Michela (Krzysztof Żabka). Dwa małżeństwa, które poprzez kłamstwa, coraz bardziej oddalają się od prawdy, nie dopuszczając, by wyszła na jaw. Każdy z bohaterów dołoży wszelkich starań, aby prawda nie wywróciła ich życia do góry nogami. Do czego to doprowadzi?
Przekonacie się już za dwa tygodnie…
Realizatorzy
Reżyseria i opracowanie muzyczne Andrzej Bartnikowski
Scenografia i kostiumy Paweł Walicki
Realizacja świateł Kazimierz Kowalski
Inspicjent/sufler Nina Chodkowska